Panou solar fotovoltaic monocristalin Canadian Solar 535W HiKu6 Mono CS6W-535MS
Cod produs: CS6W-535MS
Adaugă la favorite
Produs indisponibil
5 modalitati
de plata
Suport tehnic
gratuit
Drept de
retur 30 zile
Deschidere
colet la livrare
Descriere
Panou Solar Fotovoltaic Canadian Solar 535W Monocristalin
CS6W-535MS este un panou solar fotovoltaic de la Canadian Solar. Acesta dispune de un numar de 144 celule tip monocristalin si furnizeaza o putere maxima de 535W. Eficienta acestui panou monocristalin este una ridicata de aprox. 20.9 %, avand foarte putine pierderi de energie. CS6W-535MS are un avantaj foarte mare fata de alte panouri fotovoltaice, iar acesta consta in faptul ca minimizeaza impactul microfisurilor, prezentand si o toleranta ridicata la umbrire.
Scheletul panoului este fabricat din aluminiu anodizat, iar suprafata din sticla temperata de 3.2 mm.
Dimensiuni: 2254 x 1135 x 35 mm
Greutate: 29 kg
Specificații
ModelCS6W-535MS
Grad de protectieIP68
ConectoriT4 sau H4 UTX sau MC4-EVO2
Cablu4 mm² (IEC), 12 AWG (UL)
Rezistenta la vant2400 Pa
Rezistenta mecanica5400 Pa (la zapada)
Numar celule144 [ 2 X (12 X 6) ]
Tip celulaMonocristalin
Tensiune maxima sistem1500 V
Temperatura de functionare-40°C pana la +85°C
Eficienta modul20.9%
Curent de scurt circuit (Isc)13.85 A
Tensiune in circuit deschis (Voc)49.0 V
Curent maxim (Imp)13.12 A
Tensiune maxima (Vmp)40.8 V
Putere Maxima535W
Dimensiuni2154 x 1135 x 35 mm